Proje Künyesi

  • Açılış Tarihi:Mart 2014
  • Konum:Acıbadem, İstanbul, Türkiye
  • Kiralanabilir Alan:80.000 m2
  • Bilgi:Yaklaşık 250 mağaza, 1.357 satılabilir ünite ile Koru, Göl ve Kent Etabı olmak üzere üç etap yer almaktadır.
  • Telefon:+90 216 325 03 72
  • Web Sitesi:www.ak-asya.com.tr
  • Web Sitesi:www.safgyo.com

AKASYA

Akiş GYO’nun iştiraklerinden olan SAF GYO A.Ş. tarafından geliştirilen Akasya Projesi, Acıbadem’de 121.000 m²’lik bir arazi üzerinde gerçekleştirilmiştir. 1.357 satılabilir ünite ve 80.000 m² kiralanabilir alana sahip AVM’den oluşan projede; Koru, Göl ve Kent olmak üzere üç etap yer alır.

Koru ve Göl Etapları 2012 yılında yerleşime açılmış, Kent Etabının teslimleri de tamamlanmıştır. Kent Etabında konumlanan Akasya Alışveriş Merkezi’nde yaklaşık 250 mağaza yer almakta olup 6 Mart 2014 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Akasya, keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, doğayla iç içe olmayı sağlayan göllerin enerjisiyle bütünleşmiş yeşil alanları, açık havanın tadını çıkarmak için tasarlanmış birçok keyifli meydanı ve ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu yakasının, hem de İstanbul’un en iddialı yeni nesil yaşam kompleksi özelliğini taşımaktadır.

Akasya, 2015 yılında uluslararası ödüller ile toplamda aldığı ödül sayısını 37’ye yükseltmiştir. 2015 International Stevie Awards’dan 2 Bronz ödül sahibi olmuş (Branded Content Campaign of the Year - Akasya's 1st Year Celebration Marketing Campaign Best Exhibition Display, Stand or Feature - Big Names Live Statues Exhibition, World Premiere); 2015 Marcom Awards’dan 5 Platin, 5 Altın ve 5 Honorable Mentions ödülleri almıştır. 2015 Hermes Creative Awards’dan 4 Platin, 7 Altın ve 5 Honorable Mentions ödüllerini kazanmıştır. ICSC European Shopping Centre Awards’dan New Developments : Large Category ödülü sahibi olmuştur.

Akasya Konut Projesi 2013 yılında küresel atmosfer ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde, BREEAM (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) sertifikası almaya hak kazanmıştır.