Proje Künyesi

  • Açılış Tarihi:Mart 2014
  • Konum:Acıbadem, İstanbul, Türkiye
  • Kiralanabilir Alan:80.000 m2
  • Bilgi:Yaklaşık 250 mağaza, 1.357 satılabilir ünite ile Koru, Göl ve Kent Etabı olmak üzere üç etap yer almaktadır.
  • Telefon:+90 216 325 03 72
  • Web Sitesi:www.ak-asya.com.tr

AKASYA

Akasya Projesi, Acıbadem’de 121.000 m²’lik bir arazi üzerinde gerçekleştirilmiştir. 1.357 satılabilir ünite ve 80.000 m² kiralanabilir alana sahip AVM’den oluşan projede; Koru, Göl ve Kent olmak üzere üç etap yer alır.

Koru ve Göl Etapları 2012 yılında yerleşime açılmış, Kent Etabının teslimleri de tamamlanmıştır. Kent Etabında konumlanan Akasya Alışveriş Merkezi’nde yaklaşık 250 mağaza yer almakta olup 6 Mart 2014 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Akasya, keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, doğayla iç içe olmayı sağlayan göllerin enerjisiyle bütünleşmiş yeşil alanları, açık havanın tadını çıkarmak için tasarlanmış birçok keyifli meydanı ve ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu yakasının, hem de İstanbul’un en önemli projelerinden biridir.

Akasya, planlanan etkinlikler, sergiler, farklı gösteriler ile misafirlerine alışverişin dışında, keyifli çok özel bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunmaktadır.

Ayrıca; 2016 yılı Haziran ayında hayata geçen Akasya Kültür Sanat – AKS de ve sergilerle, İstanbul’un kültür ve sanat haritasında kısa sürede yerini almıştır. Sanatın farklı alanlarına yönelik programıyla İstanbul Anadolu yakasının en yeni ve keyifli adreslerinden biri olan AKS; yıl boyunca, kapalı gişe oynayan tiyatrolar, akustik dinletilerin yanı sıra, çağdaş sanat sergilerine, dinletilere ve söyleşilere ev sahipliği yapmaktadır.

Akasya, açıldığı 2014 Mart ayından bu yana 100’den fazla Uluslararası Ödüle layık görülmüştür. Gayrimenkul alanının her yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından düzenlenen en saygın ödüllerinden biri olan ve alanında en başarılı alışveriş merkezlerinin değerlendirildiği ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü 2015’te Akasya Acıbadem “New Developments: Large” Kategorisinde En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’nü almıştır.

Akasya Konut Projesi 2013 yılında küresel atmosfer ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde, BREEAM (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) sertifikası almaya hak kazanmıştır.